Sarajevo i u Mostaru pobijedilo Zrinjski

Autor:Prvi.tv
Objava:13.3.2019. 18:27
Učitavanje medija preglednika ...

Nogometaši Sarajeva još su jednom pokazali kako su najbolja momčad države ove sezone. Nakon što su na Koševu pobijedili Zrinjski s 1:0, 'bordo' momčad je slavila i u uzvratu u Mostaru istim rezultatom, te se s ukupnih 2:0 plasirala u polufinale Kupa BiH.

Na susretu je viđena velika borba i tek nekoliko izglednih prilika za postizanje pogodaka.

Zrinjski je prvi zaprijetio u 6. minuti. Kapetan Sarajeva Krste Velkoski je izgubio loptu na centru, uslijedio je brzi kontranapad domaće ekipe, a udarac Damira Šovšića s desetak metara sjajno brani Vladan Kovačević.

Sarajevo je u 15. minuti moglo stići do vodstva. Najprije je Anel Hebibović šutirao s ruba kaznenog prostora, golman Plemića Ivan Brkić je odbio loptu pravo na glavu Mersudina Ahmetovića, no iskupio se potom čudesnom intervencijom nakon udarca napadača Sarajeva i odbio loptu u korner.

Brkić se istakao i u 36. minuti kada je obranio sjajan udarac Amara Rahmanovića.

Do kraja susreta Zrinjski je pokušavao stići do pogotka kojim bi poravnao ukupni rezultat, a najbolju šansu za to imao je Staniša Mandić u 90. minuti kada je izašao sam na Kovačevića i pokušao ga je lobovati, ali je promašio čitav gol.

Taj promašaj je kažnjen u sudijskoj nadoknadi kada je Benjamin Tatar nakon sjajnog solo-prodora zakucao loptu u Brkićevu mrežu za konačnih 1:0.

Sarajevo se u polufinalu priključilo TOŠK-u i Slogi iz Gornjeg Crnjelova, dok će se posljednji sudionik znati nakon večerašnjeg susreta Borca i Širokog Brijega u Banjoj Luci.